Zpět na titulní stranu - VOJTa Herout
Cz En
Kontakt:
 
VOJTa Herout
+420 774 376 880
vojtaherout@gmail.com
Tip pro návštěvníky:
 
věděli jste, že se vám při najetí myší nad náhled fotografie ukáže datum pořízení snímku?

 
Pozvánka na Designblok 2011
Pátek, 07. října 2011
 
V Praze se už od úterka koná 13.ročník Designbloku, což jsem si samozřejmě jako interiérový fotograf nemohl nechat ujít. Přijměte malé nakouknutí za oponu letošní přehlídky, jak to už bývá u mne zvykem, spíše fotografické. Pokud ještě nemáte víkendové plány, může vám být můj krátký článek malou nápovědou, kam se vydat.
 
Designblok 2011
Interiérový design obvykle na Designbloku převažuje. Zde pohled na expozici českého výrobce nábytku Polstrin (oficiální web zde)
Nikon D300 + Nikkor 24-70/2.8 G ED, čas 1/100 s, clona 3.2, ISO 400
Co je to vlastně ten Designblok?
Pro neznalé bych opravdu jen v krátkosti zmínil, o čem tady vlastně dnes píšu.
Designblok je každoroční mezinárodní přehlídka novinek z oblasti designu nábytku, bytových dopňků, módy a životního stylu. Třináctý ročník přináší mnoho prezentací novinek designu, výstav, módních přehlídek a přednášek na různých místech v Praze.
(text převzat z oficiálního webu www.designblok.cz)
 
Designblok 2011
Světelné studio Shimmers (oficiální web zde)
Nikon D300 + Nikkor 24-70/2.8 G ED, čas 1/200 s, clona 2.8, ISO 400
Kdy, kam a za kolik...
... aneb stručný průvodce.
Odpověď na otázku kam je nejsložitější, a tak bude nejlepší s ní začít.
Vše se koná ve třech pražských zónách: zóna Holešovice, zóna Karlín a zóna Staré a Nové Město. Největší koncentraci vystavovatelů najdete jako obvykle ve dvou tzv. Superstudiích - letos v Superstudiu Futurama (Sokolovská 136, kousek od stanice metra B Invalidovna) a Superstudiu Šporkovský palác (Hybernská 5, nedaleko Masarykova nádraží.
Program se ale odbývá na spoustě dalších míst v Praze - v galeriích, výstavních síních, obchodech,... kdo chce vědět víc, na stránkách Designbloku najde podrobnou mapku se všemi místy.
 
To odpověď na otázku kdy je jednoduchá. Pokud jste z Prahy, s trochou nadsázky stihnete návštěvu ještě dnes. Dále program pokračuje zítra a celá přehlídka skončí v neděli 9.10.2011.
Superstudia jsou otevřena v pátek a v sobotu od 10:00 do 21:00, v neděli pak od 10:00 do 19:00.
 
Ještě zbývá odpověďět na otázku za kolik. Pokud už nejste student (jóó, kde jsou ty časy...), zaplatíte za vstup do Superstudií 250,-Kč (studenti 150,-Kč). Vstupenka platí pro opakovaný vstup do obou Superstudií.
 
Designblok 2011
Prezentace českého výrobce židlí a stolů TON (oficiální web zde)
Nikon D300 + Sigma 10-20/4-5.6 EX DC HSM, čas 1/15s, clona 6.3, ISO 400
Můj pohled na letošní Designblok
Navštívil jsem obě Superstudia. Každé je úplně jiné - ve Šporkovském paláci jsou expozice vesměs v malých místnůstkách a místy tak na mne prostor působil poněkud stísněně. Ve Futuramě je naopak vše v open space prostorách. Šporkovský palác je malinko více zaměřený na módu, doplňky a šperky, ale to samozřejmě neznamená, že tu nenajdete i spoustu designového nábytku, svítidel, atd.
Obecně se dá říct, že mne ani letos Designblok nezklamal. Je to skvělá přehlídka designu a nápadů, velká inspirace i pro ty, kteří design přímo nedělají a samozřejmě tak trochu lákadlo pořídit si spoustu krásných předmětů. Dá se dokonce využít i pro nakoupení prvních vánočních dárků nebo třeba jen pro kontakty na obchody se zajímavým designovým zbožím. No, nemusíte hned pořizovat sedačku za desetitisíce, design se přece týká i maličkostí a krásných drobných předmětů tady najdete víc než dost.
 
Designblok 2011
Dětský pokojíček v živých barvách.
Nikon D300 + Sigma 10-20/4-5.6 EX DC HSM, čas 1/50s, clona 6.3, ISO 400
Na závěr kousek minulosti
Po návratu z Londýna jsem si nenechal ujít ještě ani jeden Designblok.
Výběr fotografií z Designbloku 2010 najdete na webu Nafotime.cz zde
Výběr fotografií z Designbloku 2009 najdete na webu Nafotime.cz zde
Warning: mysql_fetch_array(): 14 is not a valid MySQL result resource in /mnt/data/accounts/a/abulafia/data/www/vojtaherout.com/clanek.php on line 134
Fotografie související s článkem
nahled - fotografie

Warning: mysql_fetch_array(): 19 is not a valid MySQL result resource in /mnt/data/accounts/a/abulafia/data/www/vojtaherout.com/clanek.php on line 182
© Design & fotografie & kódování by VOJTa Herout, 2004-2015
 
Všechny zde publikované fotografie a texty jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000, §11 a bez svolení autora je tedy jakékoliv jejich užití zakázáno! polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi