Zpět na titulní stranu - VOJTa Herout
Cz En
Kontakt:
 
VOJTa Herout
+420 774 376 880
vojtaherout@gmail.com
Tip pro návštěvníky:
 
věděli jste, že většinu ze zde vystavených fotografií můžete zakoupit, a už jako umělecké dílo v rámu nebo jako licenci k užívání v jakékoliv podobě?

 
Fote se mnou 32 - snídaně
Úterý, 24. května 2016
 
"Foťte se mnou" je můj fotografický projekt pro letošní školní rok, který by hlavně mne samotného měl přivést zase po čase k trošku větší hravosti a tvořivosti při focení.
Budu moc rád, když se připojíte a zkusíte si na dané téma taky trochu vyhrát!
 
Tématem pro týden od 23. do 29. května 2016 je "snídaně".
(Facebook zde: www.facebook.com/events/1035483413206356)
 
Dnes, v době vyhlášení, je úterý, takže máte ještě 5 nefalšovaných pokusů, jak si udělat kreativní snídani ;-)
 
Pod fotkou pro jistotu uvádím kompletní "pravidla".
 
Aktualizace, čtvrtek 2. června 2016
Opět trochu se zpožděním z mé strany - můj příspěvek do dvaatřicátého tématu najdete dole pod čarou a vybrané snímky z fotek od ostatních účastníků spolu s krátkým komentářem ještě o kousek níž.

 
Foťte se mnou 32
Snídaně, to samozřejmě nemusí být jen kafe a croissant!
Pravidla akce:
 
Kdo fotí?
Já + kdokoliv bude mít chuť a nápad.
 
Kdy fotí?
Nové téma vyhlásím každé pondělí. Na realizaci budete mít týden, téma bude uzavřeno vždy v neděli ve 23:59:59.
Focení bude probíhat po celý školní rok - poslední téma budu vyhlašovat 20.6.2016, takže pokud jsem se při počítání na prstech neseknul, čeká vás celkem 43 různých předmětů.
 
Co se fotí?
Objekty denní potřeby dle zadání zde na webu www.vojtaherout.com
 
Jak se fotí?
Kreativně! Samozřejmě je důležité, aby byl na fotografii předmět dle zadání poznat. Rozhodně ale na snímku nemusí být sám!
 
Kdo vyhraje?
Vyhraje každý, kdo si vyhraje!
Nejde o soutěž a nebude se tedy nic hmotného vyhrávat (protože jsem pořád jen fotograf a ne bohatá banka ;-) ).
 
Jak se zúčastnit? Co s fotografií, když ji vyfotím?
Jsou dvě možnosti - buď ji nahrát na Facebookové stránky pod pro tyto účely vytvořenou akci (odkaz najdete vždy hned za vyhlášeným předmětem na těchto stránkách) a nebo mi ji můžete poslat mailem na vojtaherout@gmail.com. Ta druhá možnost je tu pro ty, kteří Facebookem, či sociálními sítěmi obecně, nevládnou.
 
A kde budou výsledky?
S vyhlášením nového tématu každé pondělí zveřejním svoji vlastní fotografii + několik dalších fotografií, které mne zaujmou, zde na webu. Záměrně říkám "několik", protože v tuhle chvíli pochopitelně netuším, jestli nakonec budu celý rok fotit sám, nebo se ke mně třeba občas někdo přidá a nebo nakonec budu vybírat z desítek fotek každý týden.
 
Kolik fotek?
Každý se může zúčastnit jednou fotkou týdne. Lidi, kteří do jednoho tématu nahrají víc než jednu fotku, automaticky nebudou bráni v potaz. Tohle pravidlo může působit přísně, ale je třeba se už dopředu bránit těm, kteří víc než v kvalitu věří v kvantitu ;-)
 
Jak velké fotky?
Nepotřebujeme je tisknout, takže postačí kolem 800px delší strany. Ostatně u mne na webu ve vyhlášení stejně budou v rozlišení 590px širší strany.
 
Kdo rozhoduje o vybraných fotkách?
V nadsázce i bez ní mohu říct "já, já, já, jenom já" ;-)
Je to spíše taková akce pro moje kamarády a známé, takže nebude žádné složité porotcování (samozřejmě o výsledku rozhoduje kreativita, ne míra známosti ;-) ).
Hlasování pod fotkami na Facebooku nebude mít žádný vliv na moje rozhodování, to vám můžu svatosvatě slíbit. Já stejně říkám, že taková "všelidová" hlasování ve výsledku ukazují jen kdo má kolik známých a ne jaká je skutečná kvalita díla ;-)
 
Konec dotazů a s chutí do toho!
 


Můj snímek pro tento týden:
Foťte se mnou 32
"Snídaně olympioniků", když se blíží to Rio, že jo? ;-)
Oni asi jedí něco jiného, ale to se zas nehodí do barev...
Nikon D3s + Nikkor 70-200/4 AF-S ED VR


Už se pomalu blíží konec celé výzvy, takže se v nějakem "předcílovém vypětí" opět objevilo víc příspěvků. Z nahraných tentokrát vybírám tři, které byly pro mé oko něčím zajímavější než ostatní:
 
Foťte se mnou 32
Petrovi Dubánci jsou fantastičtí tvorové, ať už užírají snídani nebo jezdí na kole. Pokud neznáte, rozhodně doporučuju prokliknout se na web!
© Petr Václavek, 2016 (www.dubanci.cz)
Foťte se mnou 32
Vyblbnout se a udělat si kuchyň alá černobílá kresba, to se snad může stát jen v Americe :-D
Zajímalo by mne, jestli je to býčí kostra u boudy, tam za oknem. Ale tady na tom obrázku to už vůbec nebude znát, to byste museli přes Facebook
© Jitka Dekojová, 2016
Foťte se mnou 32
Jako myslím, že leteckou fotku jsme v rámci výzvy ještě neměli!
A ono je to vzhledem k velikosti většiny vyhlašovaných předmětů vlastně logické. To by ale byla výzva, nafotit letecky všechny zbývající motivy během června ;-)
© Zuzana Pipla Havlínová, 2016 (www.fotohavlin.cz)
Zadání třiatřicátého tématu najdete v novém článku.
Předchozí téma "kámen" najdete naopak v článku minulém.
 

Warning: mysql_fetch_array(): 15 is not a valid MySQL result resource in /mnt/data/accounts/a/abulafia/data/www/vojtaherout.com/clanek.php on line 134
Fotografie související s článkem

       K tomuto článku se neváže žádný snímek z galerie.
© Design & fotografie & kódování by VOJTa Herout, 2004-2015
 
Všechny zde publikované fotografie a texty jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000, §11 a bez svolení autora je tedy jakékoliv jejich užití zakázáno! polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi