Zpět na titulní stranu - VOJTa Herout
Cz En
Kontakt:
 
VOJTa Herout
+420 774 376 880
vojtaherout@gmail.com
Tip pro návštěvníky:
 
věděli jste, že většinu ze zde vystavených fotografií můžete zakoupit, a už jako umělecké dílo v rámu nebo jako licenci k užívání v jakékoliv podobě?

 
Fote se mnou 02 - jablko
Pondělí, 07. září 2015
 
"Foťte se mnou" je můj nový fotografický projekt, který by hlavně mne samotného měl přivést zase po čase k trošku větší hravosti a tvořivosti při focení.
Budu moc rád, když se připojíte a zkusíte si na dané téma taky trochu vyhrát!
 
Tématem pro týden od 7. září do 13. září 2015 je "jablko".
(Facebook zde: www.facebook.com/events/1528405187449803/)
 
Vím, že jsem slíbil "objekty denní potřeby", ale tak základní potravinu, jako je jablko, zase dokáže sehnat každý. A má i tu výhodu, že lze model po úspěšném nafocení velmi snadno sprovodit ze světa ;-)
 
Pod fotkou pro jistotu uvádím kompletní "pravidla".
 
Aktualizace, pondělí 14. září 2015
Můj skromný příspěvek do druhého tématu najdete dole pod čarou a vybrané snímky od ostatních účastníků spolu s krátkým komentářem ještě o kousek níž.

 
Foťte se mnou 02
Ne, tohle samozřejmě není ukázka kreativity! To je jen můj úvodní snímek, aby tu nebyl jen holý text.
Pravidla akce:
 
Kdo fotí?
Já + kdokoliv bude mít chuť a nápad.
 
Kdy fotí?
Nové téma vyhlásím každé pondělí. Na realizaci budete mít týden, téma bude uzavřeno vždy v neděli ve 23:59:59.
Focení bude probíhat po celý školní rok - poslední téma budu vyhlašovat 20.6.2016, takže pokud jsem se při počítání na prstech neseknul, čeká vás celkem 43 různých předmětů.
 
Co se fotí?
Objekty denní potřeby dle zadání zde na webu www.vojtaherout.com
 
Jak se fotí?
Kreativně! Samozřejmě je důležité, aby byl na fotografii předmět dle zadání poznat. Rozhodně ale na snímku nemusí být sám!
 
Kdo vyhraje?
Vyhraje každý, kdo si vyhraje!
Nejde o soutěž a nebude se tedy nic hmotného vyhrávat (protože jsem pořád jen fotograf a ne bohatá banka ;-) ).
 
Jak se zúčastnit? Co s fotografií, když ji vyfotím?
Jsou dvě možnosti - buď ji nahrát na Facebookové stránky pod pro tyto účely vytvořenou akci (odkaz najdete vždy hned za vyhlášeným předmětem na těchto stránkách) a nebo mi ji můžete poslat mailem na vojtaherout@gmail.com. Ta druhá možnost je tu pro ty, kteří Facebookem, či sociálními sítěmi obecně, nevládnou.
 
A kde budou výsledky?
S vyhlášením nového tématu každé pondělí zveřejním svoji vlastní fotografii + několik dalších fotografií, které mne zaujmou, zde na webu. Záměrně říkám "několik", protože v tuhle chvíli pochopitelně netuším, jestli nakonec budu celý rok fotit sám, nebo se ke mně třeba občas někdo přidá a nebo nakonec budu vybírat z desítek fotek každý týden.
 
Kolik fotek?
Každý se může zúčastnit jednou fotkou týdne. Lidi, kteří do jednoho tématu nahrají víc než jednu fotku, automaticky nebudou bráni v potaz. Tohle pravidlo může působit přísně, ale je třeba se už dopředu bránit těm, kteří víc než v kvalitu věří v kvantitu ;-)
 
Jak velké fotky?
Nepotřebujeme je tisknout, takže postačí kolem 800px delší strany. Ostatně u mne na webu ve vyhlášení stejně budou v rozlišení 590px širší strany.
 
Kdo rozhoduje o vybraných fotkách?
V nadsázce i bez ní mohu říct "já, já, já, jenom já" ;-)
Je to spíše taková akce pro moje kamarády a známé, takže nebude žádné složité porotcování (samozřejmě o výsledku rozhoduje kreativita, ne míra známosti ;-) ).
Hlasování pod fotkami na Facebooku nebude mít žádný vliv na moje rozhodování, to vám můžu svatosvatě slíbit. Já stejně říkám, že taková "všelidová" hlasování ve výsledku ukazují jen kdo má kolik známých a ne jaká je skutečná kvalita díla ;-)
 
Konec dotazů a s chutí do toho!
 


Foťte se mnou 02
Pro příště bych měl vyhlašovat téma podle toho, abych k němu já sám měl vlastní nápad :)
Ten k jablečnému tématu přišel až v sobotu v osm večer, takže jsem ještě těsně před zavíračkou sháněl potřebné propriety a pozdě večer prováděl mrazicí přípravu, abych pak v neděli odpoledne mohl vše nafotit a před půlnocí finalizovat úpravy.
Pracovní název "jabkohubky" už tomu zůstal.
Nikon D4 + Nikkor 70-200/4 AF-S ED VR


Fotky k druhému tématu přicházely pozvolna, až jsem se bál, že je jablečné téma na vtipné obrázky málo vhodné. Ale neděle vše napravila a nakonec se sešlo o polovinu víc fotografií, než minule! Dokonce ke mně našly cestu i první dva příspěvky přes e-mail!
Výběr byl opět složitý - což je ostatně věta, kterou tady asi nechám pevně ukotvenou ;-)
Většinu fotek najdete na Facebooku, vybrané zde:
 
Foťte se mnou 02
Čáry (máry) s jablky prý vznikly ze zoufalství, ale rozhodně na to nevypadají ;-)
© Zuzana Pipla Havlínová, 2015 (www.fotohavlin.cz)
Foťte se mnou 02
Quido se do tématu pustil podobným způsobem, jako já. Fotka je po zmenšení trošku hůř "čitelná", což ale nic nemění na tom, že je krásně "vyhraná".
© Quido Kout, 2015 (Flickr.com/photos/quidokout/)
Foťte se mnou 02
Poetické nalezené zátiší, které připomíná, že podzim už klepe na dveře.
© Irena Voráčková, 2015
Foťte se mnou 02
Podobnost čistě náhodná :)
Široká veřejnost fotku neviděla, protože dorazila ke mně do e-mailové schránky.
© Katarina Gondova, 2015
Zadání třetího tématu najdete v novém článku
 

Warning: mysql_fetch_array(): 15 is not a valid MySQL result resource in /mnt/data/accounts/a/abulafia/data/www/vojtaherout.com/clanek.php on line 134
Fotografie související s článkem

       K tomuto článku se neváže žádný snímek z galerie.
© Design & fotografie & kódování by VOJTa Herout, 2004-2015
 
Všechny zde publikované fotografie a texty jsou předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000, §11 a bez svolení autora je tedy jakékoliv jejich užití zakázáno! polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi polozka pozadi